Garmin DAKOTA 20


Objednací kód 5601210
Výrobce GARMIN
Model GARMIN Dakota 20 + Topo Czech
Záruka 24 Měsíc(ů)
PartNO 010-00781-01
Dostupnost Skladem
Hodnocení
Cena:
4 790 Kč s DPH 3 959 Kč bez DPH

Garmin DAKOTA 20 je všestranný, kompaktní a odolný navigační přístroj, tak by se dal charakterizovat nový outdoorový model Garmin Dakota, který si získá své vyznavače hned po prvním osahání. Díky dotykovému displeji a absenci ovládacích tlačítek se značce Garmin podařilo dosáhnout miniaturních rozměrů, při zachování dostatečně velkého 2,6" displeje. Nové přístroje tak dosahují větší všestrannosti, než je zvykem u jiných dosud dostupných outdoorových navigací. Pěší turistika, jízda na kole, Geocaching, ale i jízda autem nebo dokonce alternativní použití na moři - ve všech případech je nový Garmin Dakota vhodným kandidátem na navigaci s ideálním poměrem cena/výkon.

V sérii s označením Dakota jsou k dispozici dva modely: jednodušší Dakota 10 s interní pamětí 850 MB a dokonalejší Dakota 20. Dakota 2O nabízí rozšiřitelnou paměť pomocí slotu na datové karty typu microSD, bezdrátovou komunikaci pomocí technologie ANT+, integrovaný barometrický výškoměr a jako první outdoorová navigace od značky Garmin obsahuje tříosý elektromagnetický náměrový kompas, který nevyžaduje při určení směru držení navigace ve vodorovné poloze.

Mezi společnými vlastnostmi obou modelů najdeme vysocecitlivý GPS přijímač s podporou HotFix technologie umožňující rychlý výpočet pozice i v místech s minimálním výhledem, napájení ze dvou tužkových baterií s výdrží až 20 hodin provozu, širokou škálu funkcí s možností jejich uživatelského přispůsobení. Mezi obecné přednosti navigačních přístrojů značky Garmin patří jednoduché upevnění přístroje na libovolný dopravní prostředek pomocí originálních stojánků, které jsou k dispozici jako volitelné příslušenství.

Garmin Dakota je standardně dodáván s podrobnou turistickou navigační mapou České republiky Topo Czech 3 v měřítku 1:25 000 s možností rozšíření na profesionální turistickou mapu Topo Czech 3PRO v měřítku 1:10 000. Přístroje kromě uvedené podrobné mapy obsahují základní mapu celého světa s vestavěným digitálním modelem terénu, který umožňuje stínované (plastické) zobrazení mapy na displeji přístroje.
Všestrannost přístroje podporuje kompatibilita s dalšími typy map, které jsou dohratelné do paměti přístroje, patří mezi ně námořní mapy edice Bluechart (tradiční formát na CD nebo na předehraných datových kartách), silniční navigační mapy formátu CityNavigator NT+, široká škála turistických map, případně letecké mapy.

Podpora bezdrátové technologie ANT+ nabízí pro náročnější uživatele možnost využití fitness funkcí. Dakota 20 umožňuje připojení bezdrátového snímače srdečního tepu, cyklistického snímače kadence šlapání a otáček kola, případně bezdrátový přenos informací mezi dvěma kompatibilními GPS přijímači přímo v terénu.

Mezi doplňkovými funkcemi Dakoty najdete například stopky, kalkulačku, informace o fázi a východech Slunce a Měsíce, budík, kalendář nebo výpčet plochy pozemku.

- Dotykový barevný displej s úhlopříčkou o velikosti 6,6 cm, dobře čitelný na přímém slunci.
- Robustní, vodotěsné provedení se zapuštěnýn displejem zaručuje vysokou odolnost proti nárazu, prachu, špíně, vlhkosti a samotnému ponoření do vody po dobu 30 minut v metrové hloubce (test IPX7).
- Mapové podklady tvoří přednahraná základní mapa světa se stínováním reliéfu a turistická mapa ČR Topo Czech na CD.
- Bezdrátový přenos dat umožňuje přenášet uživatelská data (trasové body, trasy a prošlé trasy) do vzdálenosti 5m mezi modely Oregon a Colorado.
- Přímé stahování dat ze stránek Geocaching.com (podpora formátu GPX) dále usnadňuje oblíbené vyhledávání skrýší (Geocaching).
- Vysoce citlivý GPS přijímač s možností příjmu zpřesňujícího signálu WAAS a s funkcí HotFix (předpověd rozmístění družic na obloze) zajišťují příjem signálu i v hustě zalesněných oblastech, zaříznutých údolích nebo mezi vysokými budovami.
- Vestavěný tříosý elektromagnetický kompas ukáže azimut i v případě, kdy se s GPS navigací nepohybujete.
- Vestavěný barometrický výškoměr při použití ruční kalibrace zpřesňuje určení výšky až na 1 m, umožňuje zobrazit záznam výšky a tlaku v závislosti na čase nebo na vzdálenosti.
- Vestavěná paměť 850 MB a slot na microSD karty poskytují dostatek paměti pro dohrání dalších topografických, námořních a silničních map.


Nové hodnocení

NAV Garmin DAKOTA 20

Michaela (16.08.10 02:44)

Dobrý den, prosím, je možné u dodavatele zjistit, zda je součástí balení opravdu nejen instalační CD s mapami Topo Czech 3, ale také Atlas Czech 8 tak jak máte uvedeno v popisu zboží?

NAV Garmin DAKOTA 20 - odpověď

digiboss.cz (16.08.10 03:03)

Dobrý den, Garmin Dakota 20 je standardně dodáván s podrobnou turistickou navigační mapou České republiky Topo Czech 3. Atlas Czech není součástí balení.